PL   EN
info@a-lan.pl 724 99 99 00 LinkedIn

O nas

Kim jesteśmy?

A-LAN Technologie to GRONO Sprawdzonych Specjalistów w dziedzinie szeroko pojętych rozwiązań dla sieci teletechnicznych.

Jesteśmy polską spółką teleinformatyczną, powstałą w wyniku połączenia dystrybutora zaawansowanych technologii sieciowych, firmy AICOM oraz producenta systemów okablowania strukturalnego i monitoringu wizyjnego, firmy A-LAN Technologie. Istniejemy od 2001 roku.

Taka operacja pozwoliła na stworzenie silnego podmiotu, zyskując tym samym status wiodącego producenta i dystrybutora rozwiązań sieciowych IT na rynku polskim. Konsolidacja potencjałów obu firm pozwoliła na umocnienie pozycji w branży, przyspieszenie rozwoju oraz przewagę konkurencyjną, co przekłada się na niezwykle atrakcyjną ofertę dla klienta.

Według prestiżowych i bezstronnych rankingów A-LAN od lat konsekwentnie zaliczany jest do grona najdynamiczniej rozwijających się firm, będąc laureatem:

Liderzy ubezpieczeń transakcji i ryzyka finansowego Coface i Euler Hermes wysoko oceniają płynność finansową firmy.

Wysoka jakość w zakresie produkcji, dystrybucji i projektowania weryfikowana jest regularnym audytem i certyfikatami ISO 9001, zarządzanie środowiskowe wdrażamy według procedur ISO 14001.

Dbamy niezmiennie o wysoką jakość produktów, dlatego ciągle prowadzimy proces weryfikacji jakości w oparciu o światowe, certyfikowane laboratoria badawcze:

A-LAN dostarcza rozwiązania specjalistyczne, z pełnym wsparciem wdrożeniowym, skupiamy się na dostawach:

 • certyfikowanych systemów okablowania strukturalnego z co najmniej 25 letnią gwarancją systemową
 • wszelkiego typu komponentów pasywnych i aktywnych do budowy sieci teletechnicznych, w technologii miedzianej jak i światłowodowej,
 • szaf teleinformatycznych i energetycznych,
 • profesjonalnych systemów monitoringu wizyjnego: kamer, rejestratorów, serwerów, monitorów oraz szeregu akcesoriów działających w oparciu o inteligentne platformy CCTV
 • rozwiązań zasilania awaryjnego UPS.

Grupy naszych produktów cechują rozwiązania indywidualne, dedykowane dla najbardziej wymagających dziedzin gospodarki: przemysłu, górnictwa, kolei, służby zdrowia, ośrodków badawczych, centrów danych oraz światłowodowych rozwiązań FTTH i FTTD.


Nasze marki:

 • WireArte - system okablowania strukturalnego klasy premium, z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami ułatwiającymi zarządzanie infrastrukturą pasywną, prędkością transmisji do 40Gb w warstwie miedzianej sieci i 55 letnią gwarancją systemową.
 • ALANTEC - miedziane i światłowodowe rozwiązania systemów okablowania strukturalnego z 25 letnią gwarancją, systemy organizacji kabli oraz cały potrzebny osprzęt instalacyjny wraz z kablami i przewodami
 • Q-LANTEC - rozwiązania teletechniczne dedykowane dla mieszkalnictwa FTTH i średniej wielkości rozwiązań biurowych mieszczący się w atrakcyjnej grupie cenowej.
 • AVIZIO CCTV - profesjonalne, najwyższej jakości systemy cyfrowego monitoringu przemysłowego oparte o rozwiązania technologii IP wsparte inteligentnymi platformami zarządzania analityką obrazu
 • AVIZIO Power - rozwiązania zasilania gwarantowanego UPS

Kluczowy Dystrybutor / Partner:

 • KERPEN - niemiecki producent okablowania strukturalnego opierający swoją technologię gniazd m.in. o wymienne złącza modułowe pozwalające na wymianę gniazd, zależnie od technologii transmisyjnej bez ingerencji w istniejący, zabudowany na stałe tor transmisyjny. Rozwiązania KERPEN pozwalają na przesyłanie danych z prędkością do 40Gb/s w technologii miedzianej (kategoria 8.2) co daje im pozycję rynkowego lidera.
 • EKAHAU - rozwiązania do planowania i zarządzania sieciami bezprzewodowymi WI-FI
 • ZPAS - producent szaf teleinformatycznych i energetycznych, pulpitów sterowniczych, wyposażenia DATA CENTER
 • LG/Ericsson - cyfrowe centrale telefonicznych
 • AXXONSOFT - oprogramowanie do zarządzania obrazem i osprzętem rejestrującym
 • NETGEAR - dostawca urządzeń aktywnych do komunikacji bezprzewodowej i przewodowej z 25 letnią tradycją.
 • TP-LINK - linia profesjonalna popularnych przełączników aktywnych dedykowana dla odbiorcy instytucjonalnego.
 • DCN - powiązany kapitałowo z LENOVO wyspecjalizowany dostawca produktów sprzętu sieciowego zaprojektowane do zadań specjalnych
 • EXTREME Networks - najwyższej jakości rozwiązania sieciowe
 • LANCOM Systems - zaufane rozwiązania sieciowe dla sektora publicznego i prywatnego

Produkty A-LAN'a znajdziesz w naszych oddziałach oraz w sieci hurtowni teleinformatycznych i elektrotechnicznych na terenie całej Polski.

Udostępniamy hurtowy system zakupowy on-line w formie platformy B2B oraz dropshippingu.

Nasze wieloletnie doświadczenie branżowe zaowocowało wprowadzeniem do oferty handlowej wielu innowacyjnych technologii.
W oparciu o tak szeroki zakres produktów możemy zaoferować niezawodne komponenty sieci strukturalnych potrzebne dla funkcjonowania praktycznie każdej dziedziny gospodarki.
Specjalizujemy się w zapewnianiu rozwiązań dla przemysłu, serwerowni, centrów danych, biur i szkolnictwa ale dostarczamy także specjalistyczne produkty dla służby zdrowia, gdzie szczególny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo i wydajność. W ofercie mamy również dedykowane rozwiązania dla przemysłu ciężkiego (górniczego, okrętowego, hutniczego).

Pod marką ALANTEC posiadamy najbardziej konkurencyjne rozwiązania na rynku polskim zarówno pod względem cenowym jak i technicznym. Oferujemy produkty z następujących grup asortymentowych:


 • ALANTEC Dual Connect Line

  linia ekonomiczna oparta na modułach narzędziowych typu Keystone Jack z 5 letnią gwarancją producenta
 • ALANTEC PLUS

  najbardziej standardowe i popularne rozwiązanie oparte na modułach beznarzędziowych typu Keystone Jack z 25 letnią gwarancją systemową.
 • ALANTEC KOMOS Line

  uniwersalny i innowacyjny system okablowania strukturalnego oparty o rozwiązanie wymiennych wkładek umożliwiający bezinwazyjną zmianę wkładki aplikacyjnej po stronie gniazda i panelu z 25 letnią gwarancją systemową.
 • ALANTEC MULTIMEDIA

  najwyższej wydajności ekranowany system okablowania strukturalnego pozwalający na transmisję multimedialną (CATV, video, głos, dane) w jednym gnieździe. Oparty na złączach typu TERA i ARJ45 kategorii 7 i 7A.
 • ALANTEC Industry Line

  specjalistyczne rozwiązania dla przemysłu.
 • ALANTEC Data Center

  rozwiązania dla przemysłu serwerowni i centrów danych.
 • ALANTEC Optic Line

  światłowodowy system okablowania strukturalnego z 25 letnią gwarancją, oparty na rozwiązaniach jednomodowych (9/125 SM) i multimodowych (50/125 MM).
 • ALANTEC FTTH

  "światłowód do mieszkania", światłowodowe rozwiązanie przeznaczone głównie dla deweloperów, zobligowanych rozporządzeniem MTBiGM do zamontowania w każdym mieszkaniu, w budynku wielorodzinnym gotowego przyłącza światłowodowego zakończonego tzw. szafką multimedialną.

Oferowane przez nas systemy okablowania strukturalnego, umożliwiają transmisję: 10BaseT, 100BaseT, Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet spełniając wymagania klas C, D, E, F, FA, G w okablowaniu miedzianym oraz klas OF300, OF500, OF2000 w okablowaniu światłowodowym.
Okablowanie strukturalne ALANTEC można stosować w wielu konfiguracjach opartych o rozwiązania ekranowane STP głównie w sieciach teleinformatycznych zagrożonych oddziaływaniem zakłóceń elektromagnetycznych lub nieekranowane UTP. Szeroki wybór komponentów i atrakcyjne zróżnicowanie cenowe pozwala na stosowanie naszych produktów w każdego typu sieciach teleinformatycznych, od dużych korporacyjnych do małych instalacji domowych. Rozwiązania światłowodowe możemy stosować w sieciach typu FTTD (Fiber To The Desk) i FTTH (Fiber To The Home).

Dział KERPEN DATACOM którego jesteśmy dystrybutorem dostarcza kompletne rozwiązania światłowodowe i miedziane do budowy infrastruktury przesyłu danych dla praktycznie wszystkich działów gospodarki. Koncentruje się szczególnie na kluczowych rozwiązaniach dla przemysłu IT, energetycznego oraz motoryzacyjnego. Dzięki produktom KERPEN DATACOM możemy dostarczać niezawodne komponenty sieci strukturalnych potrzebne dla funkcjonowania procesów produkcyjnych, serwerowni, DATA CENTER ale także specjalistyczne produkty dla służby zdrowia. Producent spełnia wyzwanie rosnącego zapotrzebowania na przepustowość łączy a innowacyjne, opatentowane produkty przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa funkcjonowania działających i przyszłych aplikacji.

Technologie i użyteczności stosowane w systemach okablowania oferowane przez KERPEN DATACOM:

Oferowane przez nasz produkty podlegają okresowym badaniom jakościowym. Każdy element toru certyfikowanego poddany został testom w ramach kompletnego toru transmisyjnego swojej klasy dla zapewnienia poprawnego działania wymaganych aplikacji użytkowych.

Jednostkami badawczymi i certyfikującymi są renomowane, branżowe instytucje międzynarodowe:
 • Instytut Łączności w Warszawie
 • GHMT AG Niemcy
 • DELTA Dania
 • INTERTEK USA
Pozytywne wyniki pomiarów gwarantują poprawne działanie zarówno całego toru transmisyjnego jak i poszczególnych jego elementów, natomiast zgodność standardów branżowych pozwala na rozbudowę istniejących systemów okablowania innych producentów bez utraty jakości funkcjonowania parametrów w torze transmisyjnym.

Topologia pomiarów obejmuje 2 rodzaje testów
CHANNEL (główny, zalecany)
Pomiar wszystkich elementów w torze.

kabel krosowy + gniazdo + kabel instalacyjny + panel krosowy + kabel połączeniowyPERMANENT LINK
Pomiar tylko elementów stałych instalacji.

gniazdo + kabel instalacyjny + panel krosowy

Dla naszych kontrahentów oferujemy pełne wsparcie inżynieryjno-projektowe.

Inwestorom doradzamy przeprowadzając audyt planowanej inwestycji, dobieramy najkorzystniejsze rozwiązania, dajemy pełną 25 letnią gwarancję systemową lub 5 letnią gwarancję produktową.

Projektantom systemów okablowania strukturalnego oferujemy bibliotekę naszych produktów w formie bloków DWG. Za pomocą biblioteki są Państwo w stanie narysować elewacje szaf teleinformatycznych, znaleźć numery katalogowe i opisy kluczowych produktów. Ponieważ biblioteka jest zbiorem bloków w formacie DWG a nie dedykowaną nakładką istnieje możliwość użycia jej w nie tylko w programie AutoCAD ale także w programach konkurencyjnych takich jak:

Instalatorom oferujemy cykle szkoleń na certyfikowanych instalatorów naszych systemów okablowania, wyceny materiałowe oraz doradztwo w całym procesie budowy sieci. Prowadzimy wypożyczalnię certyfikowanych mierniki do pomiarów sieci, marek: FLUK, LANTEK, JDSU. Dla naszych certyfikowanych instalatorów stosujemy specjalną politykę rabatową.

Wszystkie oferowane przez nas produkty dostępne są w naszej autoryzowanej sieci dystrybucji na terenie całego kraju. Oferujemy dwie możliwości zakupu naszych produktów na rynku polskim.

 • całego kompletnego systemu okablowania strukturalnego objętego 25 letnią gwarancją
 • pojedynczych elementów systemu umożliwiając dowolność konfiguracji w bezkonkurencyjnych cenach zakupu

W chwili obecnej dostępne są następujące rozwiązania systemowe z 25 letnią gwarancją
(seria produktów ALANTEC PLUS):

 • Ekranowany System Okablowania Strukturalnego STP klasy FA 1500 MHz
  (oparty o ekranowane komponenty kategorii 7A)
 • Ekranowany System Okablowania Strukturalnego STP klasy F 1000 MHz
  (oparty o ekranowane komponenty kategorii 7)
 • Ekranowany System Okablowania Strukturalnego STP klasy EA 550 MHz
  (oparty o ekranowane komponenty kategorii 6A)
 • Ekranowany System Okablowania Strukturalnego STP klasy E 250 MHz
  (oparty o ekranowane komponenty kategorii 6)
 • Ekranowany System Okablowania Strukturalnego STP klasy D 100 MHz
  (oparty o ekranowane komponenty kategorii 5E)
 • Nieekranowany System Okablowania Strukturalnego UTP klasy EA 550 MHz
  (oparty o nieekranowane komponenty kategorii 6A)
 • Nieekranowany System Okablowania Strukturalnego UTP klasy E 250 MHz
  (oparty o nieekranowane komponenty kategorii 6)
 • Nieekranowany System Okablowania Strukturalnego UTP klasy D 100 MHz
  (oparty o nieekranowane komponenty kategorii 5E)
 • Telefoniczny System Okablowania ISDN
  (oparty o nieekranowane komponenty kategorii 3)
 • Światłowodowy System Okablowania Strukturalnego
  (oparty o produkty jedno i wielodomowe)

Każdy certyfikowany element z oferty ALANTEC został poddany testom w ramach kompletnego toru transmisyjnego swojej klasy dla zapewnienia poprawnego działania wymaganych aplikacji użytkowych.